Eucharystia i modlitwy dziękczynno-przebłagalne na koniec roku

Data dodania: 2020.01.01

"Już za chwilę o roku 2019 będziemy mogli powiedzieć, jako o przeżytym. Będziemy zaglądali w przyszłość, która jest przed nami zakryta. Warto w ostatnim dniu roku spojrzeć w przeszłość i zobaczyć jaka ona była" - mówił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak sprawując 31 grudnia o g. 16 w wypełnionej wiernymi Katedrze sosnowieckiej Mszę świętą na zakończenie roku kalendarzowego. Zachęcał do dostrzegania dobra, jakie w minionym roku dzięki Bogu i ludziom stało się naszym udziałem, i okazywania wdzięczności, a także wyciągnięcia ręki i przeproszenia tych, których skrzywdziliśmy.

"Warto Bogu podziękować za siłę i moc, za to, że nam towarzyszy, jest z nami i nas nie opuszcza, że każdy może do Niego przyjść, a On pocieszy i znajdzie sposób, aby nas pokrzepić. (...) Warto podziękować za moc i radość, jaką wlewał w nasze serce mimo zmartwień, utrapień, bólu, chorób czy śmierci bliskich" - mówił Biskup.

Po Eucharystii odbyło się tradycyjne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem, zakończone wyśpiewaniem hymnu "Ciebie Boga wysławiamy".

 

Wszystkim odwiedzającym stronę diecezji sosnowieckiej życzymy wszelkiej pomyślności i otwarcia na Boże dary w 2020 roku!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.