IV Charytatywny Bal Niepodległości Caritas

Data dodania: 2019.11.15

Ah, co to był za bal… 11 listopada 2019 r., w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się IV Charytatywny Bal Niepodległości zorganizowany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Tradycją już jest, że dokładanie w Święto Niepodległości Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje uroczysty bal, nawiązując do czasów przedwojennych, kiedy to często wyprawiano okolicznościowe bale. Bal odbył się w Restauracji "Moja Pasja" w Sosnowcu. Stał się okazją do podziękowania oraz uhonorowania tych, którzy w sposób szczególny przyczynili się do wsparcia działań charytatywnych podejmowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Wyróżnieni goście otrzymali medale In Caritate Servire oraz listy gratulacyjne. W tym roku laureatami zostali w kategorii darczyńca Stanisław Orman, w kategorii świadectwo Grażyna Cader-Ziółkowska, w kategorii współpraca Katarzyna i Łukasz Wojdyła oraz w kategorii przyjaciel Alicja Cegłowska.

Naszemu świętowaniu przyświecał niezwykle ważny cel. W tym roku dochód z balu zostanie przeznaczony na rzecz wyposażenia remontowanego magazynu przy Schronisku dla Bezdomnych w Będzinie.

Miłym artystycznym akcentem podczas balu była para taneczna, która swoim tańcem przeniosła nas w czasy lat 20-tych. Gościem honorowym balu był Ksiądz Biskup Kaszak. Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Biskupowi za obecność na balu. Wyrazy podziękowania kierujemy również w stronę Prezydenta Miasta Sosnowiec – Arkadiusza Chęcińskiego oraz wszystkich Drogich Gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na balu.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom Caritas: właścicielom Modrzewie Park Hotel w Szczawnicy, którzy przekazali do zlicytowania Voucher, wodzirejowi Mirosławowi Kantor oraz Janda Michał Fotografia za uwiecznienie tego niezwykle ważnego wydarzenia.

Tekst: Caritas
FOTO: Michał Janda

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.