Kurs Alpha w Sosnowcu od 1 lutego

Data dodania: 2020.01.21

Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji sosnowieckiej zapraszają na kurs Alpha, który 1 lutego rozpocznie się w Sosnowcu. Do udziału w kursie zapraszamy osoby, które poszukują głębszej relacji z Bogiem, tych, którzy do kościoła chodzą z tradycji lub poczucia obowiązku, a przede wszystkim tych, którzy może już dawno zapomnieli do niego drogi, a czują, że coś w głębi nich jest nadal niezaspokojone...

W trakcie cyklu 10 spotkań pragniemy razem z Tobą przy wspólnym stole w kameralnej atmosferze odkrywać i poznawać żywego, kochającego i działającego pośród nas Jezusa Chrystusa. Chcemy, aby te spotkania były czasem, w którym odkryjesz na nowo sens życia, wiary, a także miejscem gdzie  spotkasz Jego - Chrystusa, który jako jedyny zna odpowiedzi na najgłębsze pytania, jakie w sobie nosisz.

Szczegóły oraz zapisy znajdują się na stronie dedykowanej kursom

http://alpha.odnowa.org.pl/sosnowiec

Czym zatem są Kursy Alpha?

Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Prowadzona jest w kawiarniach, kościołach, uczelniach, domach, barach – wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Każda Alpha jest trochę inna, choć są trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja.

Dyskusja

Prawdopodobnie najważniejszą częścią Alpha jest szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć co myślą inni w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Nie trzeba nic mówić, ale można o wszystko pytać.

Posiłek

Niezależnie czy spotykamy się z grupą przyjaciół przy kuchennym stole, czy na kawie i szybkim ciastku w kawiarni, jedzenie na swój sposób zbliża ludzi. Nie inaczej jest na Alpha. Wszystkie spotkania rozpoczynają się od posiłku, ponieważ jest to świetny sposób na zawiązanie relacji i poznanie innych osób.

Wykład

Wykłady mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Zazwyczaj trwają ok. 30 minut, mogą być przedstawiane przez mówcę na żywo lub być odtworzone z nagrania wideo. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa, zwracając uwagę na pytania: Kim jest Jezus? Na czym opiera się nasza wiara? Dlaczego i jak się modlić? W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Odważ się, podejmij wyzwanie i spróbuj Alpha!

Zapisy przez formularz na stronie http://alpha.odnowa.org.pl/sosnowiec

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.