Zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu

Data dodania: 2018.01.07

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu organizowaną przez ks. Tomasza Kryczko z udziałem w audiencji u Ojca Świętego i Mszą św. przy grobie św. Jana Pawła II w rocznicę wyboru na papieża. Termin pielgrzymki to 14-21 października 2018 r. Gwarantowana bardzo atrakcyjna cena i doskonała organizacja wyjazdu. Zapisy u ks. Tomasza pod numerem telefonu 501 322 397.

Program:

Dzień 1 – WYLOT Z POLSKI – niedziela 14.10.2018

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Katowicach Pyrzowicach. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot liniami lotniczymi WIZZAIR z Katowic Pyrzowic o godz. 12.40. Lądowanie w Rzymie Ciampino o godz. 14.40. Transfer autokarem do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 – RZYM – poniedziałek 15.10.2018

Rano śniadanie, następnie udamy się do Rzymu. W tym dniu w programie: Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Msza św. Po południu zobaczymy część klasyczną miasta: Kapitol, Forum Romanum, Forum Trajana i Colosseum. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – WATYKAN, RZYM – wtorek 16.10.2018

Rano, po śniadaniu, przejedziemy do Watykanu. Msza Św. przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II. Następnie nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. Po południu zobaczymy słynne place i fontanny Rzymu: Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Dzień zakończymy w Bazylice św. Pawła za Murami. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – WATYKAN – środa 17.10.2018

Rano śniadanie, następnie udamy się do Watykanu, aby wziąć udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem. Dla chętnych zwiedzanie Muzeów Watykańskich (płatne dodatkowo 8 euro), w których znajduje się słynna Kaplica Sykstyńska, zobaczymy również Ogrody Watykańskie. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 – CASTEL GANDOLFO – czwartek 18.10.2018

Rano śniadanie, następnie udamy się do Castel Gandolfo, na zwiedzanie letniej rezydencji papieży. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 – RZYM, WATYKAN – piątek 19.10.2018

Cały dzień na terenie Rzymu, Watykanu. Zwiedzanie pozostałych zabytków na terenie Rzymu i Watykanu nieujętych w powyższych dniach.

Dzień 7 – MONTE CASSINO, SUBIACO – sobota 20.10.2018

Po śniadaniu udamy się na Monte Cassino, gdzie św. Benedykt założył swój ostatni klasztor, napisał regułę i zmarł. Zwiedzimy zabudowania klasztorne, bazylikę mieszczącą grób św. Benedykta i św. Scholastyki oraz znajdujący się nieopodal Cmentarz Żołnierzy Polskich. Msza św. Po południu przejedziemy do Subiaco, miasta na wschód od Rzymu, gdzie pustelnicze życie prowadził św. Benedykt, gromadząc wokół siebie pierwszych mnichów. Nawiedzimy klasztor Sacro Spectro oraz Grotę Świętego. Wieczorem wrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 – PRZYLOT DO POLSKI – niedziela 21.10.2018

Po śniadaniu czas wolny. Około południa wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Rzymie Ciampino. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot z Rzymu Ciampino o godz. 15.10. Przylot do Katowic o godz. 17.10. Pożegnanie z pilotem. Zakończenie pielgrzymki

W cenie przelot, transport włoskim autokarem na całej trasie pielgrzymki wg załączonego programu (możliwe przejazdy komunikacją miejską); 7 noclegów w hotelu 3* w okolicy Rzymu, 7 śniadań i 7 obiadokolacji w formie bogatego bufetu; opiekę polskiego pilota na całej trasie pielgrzymki; ubezpieczenie KL, NWW; podatek VAT; rezerwację codziennej Mszy Św.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.