25. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek zaprasza na eliminacje

Data dodania: 2018.11.15

Już od ćwierć wieku wykonywana przez tysiące najpiękniejszych polskich głosów radosna nowina o narodzeniu Jezusa płynie w świat z Będzina. Jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, serdecznie zaprasza Uczestników i Słuchaczy!

Na terenie naszej diecezji sosnowieckiej przesłuchania eliminacyjne odbędą się 11 grudnia w Dąbrowie Górniczej, 12 grudnia w Będzinie oraz od 5,7,10, 11 i 12 grudnia w Jaworznie.

Rejestracja Uczestników przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.mfkip.pl trwa do 27 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat i śpiewają solo, w duetach, chórach, zespołach czy scholach.

Przez cały grudzień eliminacje do Festiwalu będą odbywały się w 33 polskich miastach (Będzin, Bielsko-Biała, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dębno, Dobrodzień, Gdańsk, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Jaworzno, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Krasnobród, Lipsko, Lublin, Łambinowice, Łódź, Nowa Sól, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Piotrków Trybunalski, Racibórz, Radom, Rybnik, Sanok, Tarnowskie Góry, Tuchów, Wadowice, Warszawa i Wrocław) oraz na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Wielki finał z udziałem najlepszych wykonawców odbędzie się w Będzinie w dniach 10-12 stycznia 2019 r. A już 13 stycznia 2019 r. o g. 16 zapraszamy na Jubileuszowy Koncert Galowy, który podsumuje nie tylko tegoroczną edycję, ale i minione 25 lat, w czasie których w Festiwalu udział wzięło kilkaset tysięcy osób zgrupowanych w niemal 30 tysięcy jednostek wykonawczych (solistów, chórów i zespołów). Całość przesłuchań i Koncert Galowy będą otwarte dla publiczności i transmitowane na żywo w Internecie.

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Polska Spółka Gazownictwa.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.