Olkusz - w ewakuowanych kościołach już bezpiecznie

Data dodania: 2018.04.29

Na prośbę służb ratunkowych i w porozumieniu z funkcjonariuszami Policji i Straży Pożarnej w niedzielę, 29 kwietnia, ewakuowano olkuskie kościoły. Osoba dyżurująca pod numerem alarmowym 112 odebrała dziś zgłoszenie, że w jednej ze świątyń jest bomba. Choć telefon okazał się głupim żartem zarówno funkcjonariusze, jak i kapłani podeszli bardzo poważnie do bezpieczeństwa wiernych – w parafiach św. Maksymiliana i św. Andrzeja na prośbę policjantów Msze św. zostały przerwane, a ludzie poproszeni przez księży o opuszczenie świątyni.

"Zgromadzili się spokojnie na zewnątrz, kapłani rozdzielili im Komunię świętą. Mszę św. o godzinie 13 odprawiliśmy w porozumieniu z władzami miasta na olkuskim Rynku" – wyjaśnia ks. Mieczysław Miarka, proboszcz parafii św. Andrzeja. U św. Maksymiliana Msza o 13 odprawiona została na placu kościelnym, w bezpiecznej odległości.

W obecnej chwili prace służb w kościołach zostały zakończone. Nie stwierdzono niczego podejrzanego, więc wieczorne Msze św. odbędą się już normalnie w bezpiecznych progach świątyń.

FOTO: Łukasz Kmita

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.