Biskup zwycięzcą konkursu biblijnego

Data dodania: 2018.04.18

Wojciech Biskup z Jaworzna, którego katechetą jest ks. Andrzej Krupa, został zwycięzcą diecezjalnego etapu XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. II miejsce w konkursie zajęła Maria Migas (także z Jaworzna), a III - Magdalena Kowal z Trzyciąża. W konkursie, który odbył się w sosnowieckim Wydziale Katechetycznym 18 kwietnia, udział wzięło 27 uczestników. Troje zwycięzców w początkach czerwca weźmie udział w finale konkursu w Niepokalanowie. Zostali także zaproszeni na majowe Spotkania Młodych z Biblią na Jasnej Górze.

Młodzi bibliści mierzyli się w tym roku z pytaniami z Księgi Psalmów oraz dwóch listów św. Pawła - do Filipan i Galatów. W części pierwszej odpowiadali na 45 pytań o różnym stopniu trudności. Część II miała charakter ustny. Nie było łatwo - bowiem pytania były szczegółowe i wymagały biegłości w faktach oraz umiejętności ich interpretacji.

"Doświadczenie podpowiada, że uczestnicy konkursu później rozczytują się w tych, ale także innych fragmentach Biblii. To sprzyja akomodacji wiedzy, zwłaszcza że dzięki lekturze komentarzy mają teologiczno-lingwistyczne zaplecze. Zostawia to ślad w serach i umysłach" - mówi Michał Kosche z katowickiego oddziału Civitas Christiana.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.