Tydzień w diecezji

9 IX - PONIEDZIAŁEK

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Mostek, parafia NMP Częstochowskiej.

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.00 ks. Mariusz Biśta

g. 10.00 - 11.00 ks. Paweł Sproncel

g. 11.00 - 12.30 ks. Kazimierz Syrek

g. 15.00 - 16.30 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak

g. 16.30 - 18.00 ks. Paweł Sproncel

 

10 IX - WTOREK

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Niegowonice, parafia św. Franciszka.

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 9.30 ks. Adam Nackowski

g. 9.30 - 11.00 ks. Andrzej Jasiński

g. 11.00 - 12.30 ks. Zdzisław Reterski

g. 15.00 - 16.30 Księża Pallotyni

g. 16.30 - 18.00 ks. Mariusz Karaś

 

11 IX - ŚRODA

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Nowa Wieś, parafia św. Antoniego.

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.00 ks. Grzegorz Koss

g. 10.00 - 11.30 ks. Zenon Pikuła

g. 11.30 - 12.30 ks. Zygmunt Skipirzepa

g. 15.00 - 16.30 ks. Stefan Wyporski

g. 16.30 - 18.00 ks. Paweł Sproncel

 

12 IX - CZWARTEK

g. 12 otwarcie sklepiku charytatywnego na rzecz sosnowieckiego hospicjum "Plaster Miodu" w Sosnowcu (ul. 3 Maja 1).

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Ogrodzieniec, parafia Przemienienia Pańskiego.

g. 18 Msza św. w kaplicy sióstr karmelitanek w Sosnowcu w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Teresy Kierocińskiej (po Mszy odczytywane są prośby i podziękowania składane na sarkofagu lub przysyłane mailem na adres karmelitanki@karmelitanki.pl).

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.00 ks. Janusz Bochenek

g. 10.00 - 11.30 ks. Paweł Sproncel

g. 11.30 - 12.30 ks. Włodzimierz Skoczny

g. 15.00 - 16.30 Ojcowie Franciszkanie

g. 16.30 - 18.00 ks. Paweł Sproncel

 

13 IX - PIĄTEK

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Olkusz, parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.

g. 18 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawi Mszę św. z poświęceniem kaplicy w Jaworznie-Jeleniu.

g. 18 Msza św., a po niej modlitewne uwielbienie z adoracją Najświętszego Sakramentu w parafii św. Floriana w Sosnowcu.

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 9.30 ks. Adam Gołąb

g. 9.30 - 11.00 ks. Paweł Sproncel

g. 11.00 - 12.30 Księża Sercanie

g. 15.00 - 16.30 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak

g. 16.30 - 18.00 ks. Paweł Sproncel

 


14 IX - SOBOTA (święto Podwyższenia Krzyża Świętego)

g. 9 diecezjalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka oraz wyjście na dróżki Matki Bożej i Pana Jezusa.

g. 10 egzamin wstępny do Seminarium (II termin).

g. 15 spotkanie Diecezjalnej Akademii Rodziny w auli Wydziału Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu – wykład ks. dra Aleksandra Radeckiego "Jak budować Kościół domowy".

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Olkusz, parafia św. Andrzeja.

Uroczystość tytułu kościoła:

pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrowie Górniczej-Łośniu, Jaworznie-Jeleniu, Sławkowie, Sosnowcu, Strzegowej i Wolbromiu.

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.30 ks. Paweł Sproncel

g. 10.30 - 12.00 ks. Tomasz Nowak

g. 12.00 - 12.30 ks. Rafał Chajduga

g. 17.00 - 18.00 ks. Paweł Sproncel

 


15 IX - DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak przeprowadzi wizytację kanoniczną parafii św. Judy Tadeusza w Sosnowcu.

g. 12 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawi w Katedrze Mszę św. dla służby więziennej oraz weźmie udział odsłonięciu tablicy pamiątkowej ku czci więzienników i kapelanów więziennych z Górnego Śląska i Zagłębia.

Uroczystość tytułu kościoła:

pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Czeladzi.

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.